Barcode: 0021130035700
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 113.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EGG WHITES (99%), CONTAINS 1% OR LESS OF THE FOLLOWING: NATURAL FLAVOR, COLOR (INCLUDES BETA CAROTENE), SPICES, SALT, ONION POWDER, XANTHAN GUM, GUARA GUM. VITAMINS AND MINERALS: CALCIUM SULFATE, IRON (FERRIC ORTHOPHOSPHATE), VITAMIN E (ALPHA TOCOPHEROL A
Additives
e160a
e160ai
e415
Related Products in Undefined
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3