Barcode: 8711000690413
Liquid espresso coffee caramel
by Moccona
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Liquid coffee extract 83% (Soluble coffee solids 6.8%), Sugar, Water, Artificial flavourings, Acidity Regulators (340, 500), Caramelized sugar 0.1%
Additives
e340
e500
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Happy Basil
NOVA 4
Boisson aux graines de basilic tropical
Happy Basil
NOVA 4
Pâte à tartiner au granola
NüMorning
E NOVA 3
Chocolat instantané en poudre
Ethiquable
NOVA 3
Thé noir glacé
Panda Tea
NOVA 4
Panda tea
Panda Tea
B NOVA 4
Thé noir du Népal
Ethiquable
B NOVA 1
Boisson mangue aux graines de basilic
Happy Basil
NOVA 4
Pur jus mangue passion pomme
Ethiquable
C NOVA 1
Thé Noir Pêche bio
Arima
B NOVA 4
Thé noir ayurvédique
Ethiquable
B NOVA 1
Gunpowder - The vert
Élibio
B