Liquid Hope (Original Formula)
Labels
Available in
canada, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 132.0 kcal |
| Fat | 5.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
filtered water, organic garbanzo beans, organic green peas, organic carrots, organic flax oil, organic pea protein, organic whole grain brown rice, organic sprouted quinoa, organic sweet potato, organic broccoli, organic almond butter, vitamin blend, [Potassium Citrate, Calcium Citrate, Sodium Chloride, Mixed Tocopherols (E), Choline Bitartrate, Magnesium Sulfate, Zinc Citrate, Potassium Iodide, Biotin, Niacinamide (B3), Selencmethionine, Cholecalciferol (D3), Calcium D-Pantothenate (B5), Pyridoxine Hydrochloride (B6), Riboflavin (B2), Thiamine Mononitrate (B1), Methyl cobalamin (B12)], organic kale, organic garlic, organic acerola powder, organic turmeric, organic rosemary, organic ginger
Allergens
Additives
Related Products in Complete Food Replacement Feeding Tube Formula
Sauce Andalouse
Heinz
La Sauce tomate cuisinée Parmesan
Heinz
Le Coulis de Tomates HEINZ
Heinz
Lentejas con chorizo
Orlando
Alubias con chorizo
Orlando
Tomate frito
Orlando
Belgian Style Andalouse Sauce
Andalusien Sauce, Heinz, Heinz - H.J. Heinz GmbH
Andalouse sauce
Heinz
Heinz Andalouse Sauce
Heinz
Tomate frito
Orlando