Barcode: 0850021474461
Liquid Iv
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 68.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 7.8 g |
Ingredients
CANE SUGAR, DEXTROSE, CITRIC ACID, SALT, POTASSIUM CITRATE, SODIUM CITRATE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, SILICON DIOXIDE, STEVIA LEAF EXTRACT (REBAUDIOSIDE A), VITAMIN C (ASCORBIC ACID), NATURAL FLAVORS, VITAMIN B3 (NIACINAMIDE), VITAMIN B5 (CALCIUM D-PANTOTHENATE), VITAMIN B6 (PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE), VITAMIN B12 (CYANOCOBALAMIN)
Additives
e330
e340
e340ii
e960
Related Products in Electrolyte Drink Mix
Electrolyte Drink Mix Lemonade Salt
LMNT
E NOVA 4
Endless Summer
SAL
E NOVA 4
HYDRATION MULTIPLIER ELECTROLYTE DRINK MIX GOLDEN CHERRY
LIQUID I.V.
E
Hydramate
Guru Nanda
E NOVA 4
Hydration Multiplier Electrolyte Drink Mix Firecracker
Liquid I.V.
E NOVA 4
She's Thirsty
Legendairy Milk
E NOVA 4
Hydrate + Multivitamin Electrolyte Drink Mix
TruLabs
E NOVA 4
Zesty Orange
Salt
E NOVA 4
Strawberry Kiwi
Cure
E NOVA 4
Instant Hydration Raspberry
Instant
E NOVA 4
Citrus Salt Electrolyte Drink Mix
LMNT
E NOVA 4
Orange Salt
LMNT
E NOVA 4