Liquid Joy Peppermint
by FreshLife
Labels
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 174.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorants (isomalt, sorbitol, sirop de mad acesullame-K, aspartame, sucralose), gomme base, humectants (glycerine bacetate de glyceryle), épaississant (gomme arabique, carboxymethylcellulose aromes, colorants (dioxyde de titane, curcumine, complexes cuivre-chlorophylles et cuivre-chlorophyllines, bleu brillant FCF), émulsifiant (lécithine de tourneso agent d'enrobage (cire de carnauba). Contient une source de phenylalanine Un Consommation excessive peut avoir des effets laxatifs, Conserver à l'abri de la chaleur et de l'humidité.
Additives
Related Products in Snacks
Mini gourmet jelly beans
Walgreen, Frightfully Yummy Halloween & Autumn Mix Taffy
Walgreens Co.
Cinnamon sticks
Nice, Walgreens Co.
Delish & good, strawberry granola premium trail mix
Delish, Walgreens Co.
Whole cashews
Nice, Walgreens Co.
Walgreens, Pumpkin Spice Caramels
Walgreens Co.
Orange swirl pop, orange
Walgreens Co.
Dried and pitted dates
Nice
Nice!, trail mix, blueberry pie
Nice, Walgreens Co.
Nice!, whole cashew, sea salt & peppercorn
Nice, Walgreens Co.
Original double chocolate chip cookie
Nice!, whole cashews, smoked bacon
Nice, Walgreens Co.