Barcode: 0029000034495
Liquid Margarine
by Blue bonnet
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 667.0 kcal |
| Fat | 73.3 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Soybean Oil, Water, Salt, Less Than 2% Of: Hydrogenated Soybean Oil, Emulsifiers (Soy Lecithin And Mono - And Diglycerides), Preservatives (Sodium Benzoate And Calcium Disodium Edta), Vitamin A Palmitate, Beta Carotene (Color), Vitamin D3, Natural And Artificial Flavors.
Allergens
soybeans
Additives
e211
e385
e471
Related Products in Fats
Family Butter Kuipje 500 Gram (butella)
Buttella
C NOVA 4
Ibérico Fat
M&S Collection
D NOVA 2
Mangalica füstölt csemege szalonna
Imki
E NOVA 2
Butterschmalz
Milsani
E NOVA 4
Huile d olive
Huilerie Richard
C NOVA 2
Truffes
Jacques
E NOVA 4
Beurre de baratte
Marc Guiselier
E NOVA 2
Truffes fantaisie
Jacquot
E NOVA 4
Graisse d'oie
Feyel
C NOVA 2
Milsani Crème à La Cuisine
Milsani
D NOVA 4
Huile de maïs
Orabella
C
Pflanzen Creme
Bellasan
C