Barcode: 4902110318876
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 338.0 kcal |
| Fat | 29.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.9 g |
| Salt | 9.6 g |
Ingredients
Cod roe shortening, salt, sugar, cod roe broth, fish sauce, rice wine powder, butter, margarine, monosoodium glutamate, artificial flavor, xanthangum. topping: seawed.
Additives
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
'e Paccheri Rigati senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'a Mista Corta senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'e Miez Paccheri Rigati senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'e Caserecce senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'o Miez Pennone Rigato senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'a Calamarata Liscia senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'e Rigatoni ca' Pont senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
i Conchiglioni senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'e Paccheri Lisci senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'a Calamarata Rigata senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
'e Fusilloni Giganti senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1
i Fusilli Corti senza glutine
La Fabbrica della Pasta di Gragnano
B NOVA 1