Barcode: 0030283003368
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 9.0 g |
Ingredients
Hydrolyzed soy protein, water, sugar, iodized salt, soya bean extract, caramel, lactic acid, cane vinegar, monosodium glutamate, disodium 5'-inosinate, disodium 5'-guanylate, potassium sorbate (preservative).
Additives
e202
e270
e621
Related Products in Condiments
Thousand Island Dressing
Heinz
E NOVA 4
Hot Sauce
Rana
A NOVA 4
Italian salad dressing
freshly
A NOVA 4
Tomato Ketchup
Ayaan
NOVA 4
barbacue sauce
ama
E NOVA 4
fiery chilly mayonnaise
Heinz
E NOVA 4
Oyster Sauce
Makati
E NOVA 4
Noor tomato ketchup less 50% sugar and salt
Noor
C NOVA 4
Ketchup
Heinz
D NOVA 3
Salad Cream
Heinz
NOVA 4
Creamy Classic Mayonnaise
Heinz
D NOVA 4
Gloria hot sauce
E NOVA 4