Barcode: 0074305100321
Liquid Soy Seasoning
by Bragg
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 13.0 g |
Ingredients
Hydrolyzed vegetable protein from soybeans, Water
Allergens
soybeans
Related Products in Condiments
Bouillon de poulet et fines herbes
Auchan, Auchan Bio
NOVA 4
Moutarde de Dijon forte
Auchan
E NOVA 3
Sauce tartare
Auchan
D NOVA 4
Moutarde de Dijon Forte
Auchan
E NOVA 3
Sauce Poivre
Auchan
D NOVA 4
Vinaigre de vin rouge aromatisé à la framboise
Auchan
NOVA 4
Sauce béarnaise
Auchan
D NOVA 4
Sauce tomate petits légumes
Auchan
C NOVA 4
sauce aux fromages
Auchan
D NOVA 4
Moutarde mi forte
Auchan
E NOVA 4
Sauce sriracha
Auchan
D
Sauce bourgignonne
Auchan
E