Barcode: 0856149002142
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pure cane sugar, water, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Açúcar Mascavado
Continente,SONAE
E NOVA 2
Xarope de Agave
Continente,Continente Bio,Bio
D NOVA 1
Edulcorant liquide
Continente
D NOVA 4
Açúcar Branco
Pingo Doce
E
Açúcar Branco
Continente
E
Adoçante à base de aspartame
E NOVA 4
Açucar mascavado
sidul
E NOVA 2
Azúcar glacé
Sidul
E NOVA 2
Azucar moreno de caña integral
sidul
E NOVA 2
Açúcar Branco
Amanhecer
E
Açúcar Mascavado
Pingo Doce
E NOVA 2
Açúcar Amarelo
Pingo Doce
E