Barcode: 3329757004695
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau; édulcorant: sucralose (1.5%); acidifiant: acide citrique; conservateurs: sorbate de potassium et benzoate de sodium.
Additives
e202
e211
e330
e955
Related Products in Sweeteners
Infused syrup
D NOVA 4
Mango Puree Infused Syrup
Simply, Simply Squeeze
D NOVA 4
Pumpkin Syrup
D NOVA 4
Agave reàl blue agave nectar
Simply Squeeze
D NOVA 2
Peach Puree Infused Syrup
Real
D NOVA 4
Pancake Syrup
E NOVA 4
unsulphured black strap molasses
C
Barbados unsulphured molasses
D
Simply squeeze blueberry puree infused syrup
Simply, American Beverage Marketers
D NOVA 4
Passion fruit puree infused syrup
D NOVA 4
Blackstrap molasses
Plantation
E NOVA 3
Holiday, Blackstrap Molasses
Allied Old English Inc.
D