Barcode: 5603722521294
líquido, magro, ananás
by Mimosa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no gluten
calcium source
green dot
no added sugar
phosphore source
ecoponto amarelo
ecoponto azul
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ pasteurizado desnatado, _leitelho_, _fermentos lácteos_, aroma e edulcorantes: sucralose e acessulfame K.
Allergens
milk
Additives
e950
e955
Related Products in Beverages
Bière Sans Alcool FRAISE RHUBARBE 0,0%
TOURTEL, Tourtel Twist Fraise Rhubarbe, Tourtel Twt Fraise Rhubarbe
C NOVA 4 Eco-Score D
Fanta orange
Fanta
Strawberry Soda
Crush
E NOVA 4
strawberry & Camilla yoghurt drink 0% fat
Melkunie protein
NOVA 4 Eco-Score E
Ground Beef Patties
Trader Joe's Butcher Shop
E NOVA 4
Mini Root Beer
A&W
E NOVA 4
Whey Protein
Optimum Nutrition
E NOVA 4
Vanilla Cream Soda
Virgil's
E NOVA 4
Leite desnatado
parmalat
B NOVA 4
Tourtel 6X27,5CL TOURTEL TWIST FRAISE RHUBA 0.0 DEGRE ALCOOL
TOURTEL, Tourtel Twist, Tourtel Twist Fraise Rhubarbe, Tourtel Twt Fraise Rhubarbe
C NOVA 4 Eco-Score C
Café Caramel
ATKINS
B NOVA 4
vanilla latte high protein iced coffee
slate
B NOVA 4