Barcode: 0022224201018
Liquorice
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.3 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 34.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat, iron, niacin, thiamin, riboflavin & folic acid), sugar, water, cane syrup, dextrose, rice syrup, high fructose corn syrup, corn syrup, modified food starch (corn), licorice extract, palm oil, natural flavor, glycerine, soy mono & diglycerides, potassium sorbate (preservative), salt, artificial colors (fd&c red no. 40, fd&c yellow no. 5, fd&c blue no. 1)
Additives
e202
e422
e471
Related Products in Snacks
Assortiment bonbons saveurs fruits et caramels, sachet 340g
U
E NOVA 4 Eco-Score C
Cookies bio maxi pépites de chocolat paquet de 184g
U, U Bio
E NOVA 3 Eco-Score C
Gros biscuits cuillers
Carrefour
E NOVA 4 Eco-Score B
Sachet fritures chocolat noir 72% cacao Max Havelaar - 130g
U, U Bio
E NOVA 3 Eco-Score D
Mini brownies chocolat sans gluten
U,U Sans Gluten
E NOVA 4 Eco-Score E
Sablés pur beurre saveur citron meringué
U Saveurs, U
E NOVA 4 Eco-Score B
Chocolat lait à patisser 170g
U, U Bio
E NOVA 3 Eco-Score D
Assortiment chocolats pour café gourmand 140g
U,U Saveurs
E NOVA 4
Moelleux Cacao fourrés au lait
U
E NOVA 4
Plateau asiatique 12 pièces + sauces 370g
U
D NOVA 4
P'tit Déj Saveur fruits rouges
Carrefour
D NOVA 4 Eco-Score B
Μπισκότα Παπαδοπούλου Cookies με κομμάτια σοκολάτας και κακάο 180 gr - 1,90 Euro
Papadopoulos
E NOVA 4 Eco-Score D