Barcode: 5013517126946
Liquorice & Blackcurrant
by Jesmona
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 96.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
250g Sugar, glucose syrup, condensed full cream milk axons Lit. Forbes bahe colours-anthocyanins (E163). lecithin, flavourings, Allergens: for allergens see ingredients in bold, ION Og) NUTRITIONAL INFOR ON (TYPICAL VALUES PER0g Energy Fat
Additives
e163
e322
e322i
Related Products in Snacks
Galletas Gamesa Ricanelas clásicas sabor canela
Gamesa
E NOVA 4 Eco-Score C
caramel almond and sea salt
Kind
D NOVA 4
Godiva
Godiva
E
Cake Bars
Cadbury
E NOVA 4
Southwest-Style Tortilla Strips
Good & Gather
A NOVA 3 Eco-Score B
Chocolate Brownie Soft-Baked Energy Snack Bar
Clif Z Bar
C NOVA 4
Twix
Twix
C NOVA 4
Mini choc chips
Nestle
NOVA 4
Coconut Cups
ChocXO
C NOVA 3
Loacker Sandwich Hazelnut
Loacker
E NOVA 4 Eco-Score D
Mars Protein
Mars
NOVA 4
Protein Balls
Day Out
NOVA 3