Barcode: 20124380
Liquorice classic
by Sweet Corner
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.4 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
jarabe de azúcar, harina de trigo, jarabe de glucosa y fructosa, extracto de regaliz, melaza de azúcar moreno, colorante: carbón vegetal, aroma natural (aceite de anís),
Allergens
gluten
Additives
e153
Related Products in Snacks
Crispy Chocolate Truffle
Earthbar
D NOVA 4
Pepe's, Wagon Wheels Rueditas
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 4
Pepe's, Chicharrones
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Rudolph's, original pork rinds
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Smoked snack sticks, smoked
E NOVA 4
Tradicional Flavor Tiritas Home Style Pork Cracklin Strips, Tradicional
Pepe's
E NOVA 3
Pepe's, Original Crispy Curls Cracklins
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Grandpa John's, Pork Cracklin Dippers, Original
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Hot & Spicy Chicharrones Pork Rinds, Hot & Spicy
Rudolph's
E NOVA 4
Original Chicharrones Pork Rinds, Original
Rudolph's
E NOVA 3
Pepe's, Dulce Caliente Popcorn, Chile De Arbol
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 4
Pork Rinds, Chicharrones
Rudolph's
E NOVA 3