Barcode: 0075172078874
Liquorice creams
by Panda
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
no preservatives
orthodox union kosher
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 9.9 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Molasses syrup, wheat flour, sugar, vegetable fats (palm kernel, palm, shea kernel), liquorice extract, rice starch, fat-reduced cocoa powder, emulsifier (lecithin), colour (beetroot concentrate), natural flavourings (e.g. aniseed oil, vanilla), acidity regulator (citric acid).
Allergens
gluten
Additives
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Petit beurre chocolat noir
Le Bio Pour Tous
E NOVA 4
Biscuits aux flocons d'avoine
Le bio pour tous
C NOVA 4
Biscuits aux graines & aux pepites de chocolat
Le Bio pour Tous
E NOVA 4
Fondant au chocolat noir
Le bio pour tous
E NOVA 3
Langues de chat
Le bio pou tous
E NOVA 3
Chocolat 63% éclats de fèves & fleur de sel
Menakao
E NOVA 4
Goûters fourrés chocolat noir
Le bio pour tous
D NOVA 4
Chocolat fin au lait
Menakao
E NOVA 4
Tablette noir Madagascar infini
Menakao
D NOVA 3
Chocolat fin blanc Madagascar
TSARA
E NOVA 4
chocolat noir 100%
Menakao
D NOVA 3
Biscuits chocolatés fourrés lait bio
Le Bio pour Tous
E NOVA 4