Barcode: 7090046315322
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 67.0 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DK Ingredienser. Dadler uden sten 94%*, lakridsekstraktpulver 2%, vegetabilsk olie (kokos), ammoniumchlorid (salmiak) 2%.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh frozen red raspberries
A NOVA 1
Frozen concentrated limeade with real lime juice, limeade
D NOVA 4
Potato Chips, Classic
Our Family
E NOVA 3
Frozen concentrated lemonade with real lemon juice, lemonade
D NOVA 4
Sandwich white
Our family
C NOVA 4
Pulp free frozen concentrated orange juice, orange
D NOVA 1
Sliced peaches
B
Frozen concentrated pink lemonade with real lemon juice, pink lemonade
D NOVA 4
Fresh frozen blueberries
A NOVA 1
Fresh frozen blackberries
A NOVA 1
Pressed Avocado Refined Oil
Our Family
B NOVA 2
Frozen concentrated original orange juice, orange
D NOVA 1