LIR Love Chocolate
Labels
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 507.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, Cocoa Butter**, Cocoa Mass**, Dried Whole _MILK_, Glucose Syrup, Evaporated MILK, Irish Cream Liqueur (MILK), Vegetable Oils (Palm, Rapeseed, Sunflower), Water, Sweetened Condensed Skimmed MILK (Skimmed MILK, Sugar), Coconut Oil, Humectant (Sorbitol Syrup), Butter (MILK), Dried Skimmed MILK, Emulsifier: Lecithins (_SOYA_), Dextrose, Flavourings, Raspberry Powder, Raspberry Puree, Colours (Iron Oxide, Anthoycanins), Caramelised Sugar Syrup, Salt, Acidity Regulators (Citric Acid, Sodium Citrate), Raspberry Concentrate, Preservative (Sorbic Acid), Stabiliser (Carrageenan). Milk Chocolate contains Cocoa Solids 33% minimum, Milk Solids 20% minimum. Dark Chocolate contains Cocoa Solids 54% minimum. White Chocolate contains Milk Solids 21% minimum. ** Rainforest Alliance Certified. May contain traces of _Nuts_ and _Peanuts_. Liquor contains alcohol.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Haver koekjes
Jumbo
Sprits mini
Jumbo
Fruitbiscuits naturel
Jumbo
Feeststol
Jumbo
Chocolate cookies
Jumbo
Fijne Boterwafels met Roomboter
Jumbo
Stroopwafels met roomboter
Jumbo
Stroopwafels
Jumbo
Smikkels pinda
Jumbo
Feestkoeken
Jumbo
Amandel Zeezout Pure Chocolade
Jumbo
Ribbel Paprika Flavour
Jumbo