Barcode: 0200210987089
Lisas bio-kesselchips
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
bioland
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
green dot
made in germany
no lactose
Categories
Available in
croatia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 477.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Krumpir (71%)*, suncokretovo ulje, začini* (češnjak*, paprika, luk), morska sol, šećer, dimijena paprika u prahu* (paprika u prahu*, dim), rižino brašno*, regulator kiselosti: limunska kiselina, ekstrakt paprike*. *Iz kontroliranog organskog uzgoja.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hot Spicy Ramen Noodles Speedy Spicy
PakuPaku,Herman Kuijper
E NOVA 4
Ridged chips salted
D NOVA 3
Signature Brown Sugar Bubble Tea Kit
Tokimeki
E NOVA 4
Hot Spicy Ramen Noodles Creamy Cheese
PakuPaku,Herman Kuijper
NOVA 4
Paku paku ramen noodles hot spicy happy curry
NOVA 4
Instant noodle Creamy Carbonara Flavour
Youmi
NOVA 4
Erdnussbutter Dattel Zimt
B NOVA 3
Hot Spicy ramen noodles
PakuPaku
NOVA 4
Erdnussbutter
Pindakaaswinkel
C NOVA 3
Cooking Spray
Muscle Meat
Pinsa
Bertolli
C NOVA 4
Turks brood
Ikra
C NOVA 4