Barcode: 9001536011660
Lístkové cesto
by Wewalka
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
czech republic
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pšeničná múka, voda, rastlinný tuk (palmový) a rastlinný olej (repkový), etylalkohol, pšeničný škrob, cukor, jedlá soľ, kyselina: kyselina citrónová.
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sun Dried Tomatoes
Martelli
E
Momentum brands, potato chips, hot, spicy
Momentum Brands
E NOVA 4
Passata
Martelli
B
Carnaroli Rice
Encore! Specialty Foods Llc
B NOVA 1
Saveurs, Extra Virgin Olive Oil, White Truffle
Encore! Specialty Foods Llc
NOVA 2
Grape Jelly
Global Brands
D NOVA 4
Strawberry preserves
Global Brands
D NOVA 4
Greek Beets
Encore! Specialty Foods Llc
A NOVA 3
Crostini
E NOVA 3
Riso Rizetta, Italian Rice Trio
Encore! Specialty Foods Llc
Green Tea
Global Brands
B NOVA 1
Tea Bags With String & Tag
Global
B