Barcode: 20252847
listovi za pite
by Lidl
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
croatia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 62.6 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
pšenično bijelo brašno tip 550, voda, kukuruzni škrob, kuhinjska sol, konzervans: kalijev sorbat; regulator kiselosti: natrijevi acetati; tvar za tretiranje brašna: L-cistein.
Additives
e202
e262
e920
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jalapeño chilli jam
D NOVA 4
Caramelised Balsamic Onion Chutney
Morrisons
E NOVA 4
Butternut Squash & Coconut Curry
Morrisons Plant Revolution,Morrisons
NOVA 3
Hand cooked cheddar and onion crisps
Morrisons
D NOVA 4
Olive Spread
Morrisons
NOVA 4
The Best Sea Salted Crisps
Morrisons
C NOVA 3
Mini Mince Pies
Morissons
E NOVA 4
Yogurt & triple berry rife cakes
Morrisons
E NOVA 4
Sea salt and cider vinegar crisp
Morrisons
D NOVA 4
Prawn Crackers
Morrisons
E NOVA 3
Stone Baked Ciabatta Rolls
Morrisons The Best
C NOVA 4
Jalapeno dirty fries ridge cut crisps
Morrisons
NOVA 4