Barcode: 5900056015230
Listti waflowe dark
by Kopernik
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in poland
Categories
Available in
italy, poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 541.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Dark chocolate 80% [cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier (lecithins (soya))], wheat flour, rapeseed oil, potato starch, salt, raising agent (sodium carbonates), egg yolk powder
Allergens
soybeans
Additives
e322
e500
Related Products in Snacks
Aussie Bites
Best Express Foods Inc.
E NOVA 4
Energy Bars
Sunrise
D NOVA 4
Dulce de Leche Delights
El Camino Real Bakery
E NOVA 4
Yogurt Covered Raisins
Davis Lewis Orchards
E NOVA 4
Natural Cranberries
Davis Lewis
C NOVA 3
Organic Energy Bars
Sunrise
D NOVA 3
Organic banana chips
E NOVA 3
Greek yogurt berry blend
NOVA 4
California Grown Medjool Large Dates
Davis Lewis Orchards
C NOVA 1
Ozzy bite
Best Express Food
E NOVA 3
Aussie Bites
Universal Bakery
E NOVA 4
Simple Bites, Organic Fruit, Seeds & Nut Clusters
Best Express Foods Inc.
D NOVA 4