Barcode: 0096786300151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 60.0 g |
Ingredients
Turmeric, coriander, mustard, ground cumin, salt, allspice, red pepper, black pepper, fenugreek, ground ginger and garlic powder.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Puff Pastry Sheet
Morrisons
D NOVA 4
Sweetened soya drink
Morrisons
B NOVA 4
Blackforest fruits
Morrisons
Potato, Carrot & Swede Mash
Morrisons
B NOVA 3
salted peanuts
Morrisons
B NOVA 3
Crushed ginger
Morrisons
NOVA 4
Kalamata Olives
Morrisons
E NOVA 3
Unsweetened almond milk
Morrisons
B NOVA 4
Kiwi, Melon and Strawberry
Morrisons
A NOVA 1
Butternut squash and sage Girasoli
Morrisons
C NOVA 4
Cashew drink
Morrisons
C NOVA 4
Almond Sweetened Drink
Morrisons
C NOVA 4