Barcode: 0048107215880
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Citric Acid, Natural & Artificial Flavors, Tartaric Acid, Calcium Silicate, Sucralose, Acesulfame Potassium, Salt, Ethylcellulose, FD&C Yellow #5, Hydroxypropyl Methylcellulose, Medium Chain Triglycerides, Oleic Acid, FD&C Blue #1, Ancient Peat and Apple Fruit Extract as elevATP®, arabica Fruit Extract as
Additives
e102
e133
e330
e334
e462
e464
e552
e950
e955
Related Products in Dietary Supplements
Protein bar
Nature valley
NOVA 4
Psyllium en polvo
SaludViva
Peanut butter cocoa crumle protein bar
Fiber one
D NOVA 4
Chewy Protein Bar
Fiber One
NOVA 4
Men's Vitamin
One a Day
Whey protein isolate
Biochem
NOVA 4
Super collagen
Citracal
citracal
NOVA 4
Creamy Protein Peanut Butter Chocolate
Nature Valley
NOVA 4
Strawberries and cream protein bar
Protein one
C NOVA 4
Protein one strawberries & cream protein bars
Protein One
NOVA 4
Creamy Protein Bar (Cinnamon Almond Butter)
Nature Balley
NOVA 4