Barcode: 0044500051902
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
meat ingredients (pork, beef), mechanically separated turkey, water, corn syrup, contains 2% or less of: salt, potassium lactate, natural flavors, dextrose, sodium phosphate, monosodium glutamate, sodium diacetate, sodium erythorbate, sodium nitrite,
Additives
e250
e262
e262ii
e316
e326
e621
Recipes with Similar Ingredients
Bourbon Dogs(Appetizer)
6 ingredients
Lit'L Cornbread Wraps
2 ingredients
Lit'L Smokies Sausage Rolls
2 ingredients
Lit'L Smokies Appetizers
11 ingredients
Lit'L Smokies
3 ingredients
Bourbon Dogs
6 ingredients
Lit'L Cornbread Wraps
2 ingredients
Lit'L Smokies® Mummy Dogs
3 ingredients
Hillshire Farm Lit'L Smokies® And Brie Fondue
13 ingredients
Referee Frank
6 ingredients
Baked Bacon-Wrapped Brown Sugar Smokies
5 ingredients
Drunken Wieners
8 ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Lamb Shawarma Houmous Meal
Marks & Spencer
A NOVA 3
Chorizo
D NOVA 4
Jumbo uncured beef franks
E NOVA 4
Hickory smoke flavor bunsize franks, hickory smoke
E NOVA 4
Bresaola
Raspini
E NOVA 4
Hickory smoke jumbo franks
E NOVA 4
Fully cooked flame grilled chicken breast fillets
A NOVA 4
Meal kit
A NOVA 3
Roast Turkey Slices
Marks and spencer
A NOVA 4
Vietnamese beef meatballs
C NOVA 4
Ground italian sausage
E NOVA 4
Italian sausage, mild
E NOVA 4