Barcode: 20561703
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 629.0 kcal |
| Fat | 68.6 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
75% sunflower oil, water, 5% tuor(or wine vinegar, sugar, cooking salt, modified aroma, concentrated lime juice,
Related Products in Condiments
Eisfix Kakao
Mucci
E NOVA 4
Salsa Dip
Feurich
D NOVA 4
Sylter Art
delikato
D NOVA 4
Tikka Masala Curry Sauce
Marks & Spencer
C NOVA 4
Malt vinegar
Marks & Spencer
NOVA 2
Light Soy Sauce (reduced Salt)
M&S Food
E NOVA 4
Orange Squash -No Added Sugar
delikato
A NOVA 4
Apple and blackcurrant squash
Delikate
A
Sauce Balti
M&S Food
C
Sauce Korma
null
D NOVA 3
Sweet and sour sauce
Marks & Spencer
C NOVA 4
Plum & Hoisin Stir Fry Sauce
M&S Food
D NOVA 3