Barcode: 8003770000111
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 743.0 kcal |
| Fat | 80.0 g |
| of which saturated | 8.8 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Olio di semi di girasole (78,3%), tuorlo d'UOVO cat.A (8%), aceto di vino, SENAPE, sale, zucchero, succo di limone, aromi naturali di origine vegetale, conservante - acido sorbico
Additives
e200
Related Products in Condiments
Sugo con peperoncino
Mutti
C NOVA 4
Pesto genovese
Brainmax
D NOVA 3 Eco-Score C
Sauce Hollandaise Besonders cremig
Lukull, Unilever
D NOVA 4 Eco-Score E
Low fat mayo
Praise
NOVA 4 Eco-Score D
Tomate frito
Orlando,Heinz
A NOVA 4 Eco-Score A
Sojasauce
Kikkoman
E NOVA 3
Naturally Brewed Soy Sauce for Soup, Chosun
Sempio Foods Company
E NOVA 3 Eco-Score A
Salat-Mayonnaise
Wiko
D NOVA 4 Eco-Score D
Sauce Hollandaise Balance
Lukull, Unilever
D NOVA 4
Nutritional yeast
Evergreen
A NOVA 1
Seafood Sauce
Colman's
D NOVA 4
kissan fresh tomato
Kissan
E NOVA 4 Eco-Score B