Barcode: 7891999004888
Labels
contains gmos
alto em sodio
contem aromatizantes
Categories
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 175.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Agua, óleo vegetal de soja*, amido modificado, açúcar, vinagre, ovo integral pasteurizado, sal, suco de limão, conservador sorbato de potássio, estabilizante goma xantana, aromatizante, corante sintético idêntico ao natural betacaroteno, sequestrantes (EDTA cálcio dissódico e antioxidante TBHQ).
Allergens
eggs
soybeans
Additives
e14xx
e415
Related Products in Condiments
Mexican Style Sauce & Marinade
World Harbors
E NOVA 4
Jamaican style jerk sauce & marinade
World Harbors
E NOVA 4
Barbecue sauce
Fiorella's
E NOVA 4
Barbecue sauce
Fiorella's Jack Stack Barbecue
E NOVA 4
Nonna lena's, pesto
Nonna Lena's
E NOVA 3
Pizza Sauce
Santoras
B NOVA 3
Roasted Mole
Native Kjalii Foods
C NOVA 3
Golden cayenne organic fermented hot sauce, golden cayenne
D NOVA 3
Pizza Sauce
Jan's Organic World
A NOVA 3
Sauce & marinade
World Harbors
D NOVA 4
Kc style sauce
E NOVA 4
Sweet 'n sour sauce & marinade
World Harbors
E NOVA 4