Barcode: 14345050
Mais
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais doux en grains sans OGM", eau, sel. Contient des sucres naturellement présents.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheddar cheese potato crisps
Pringles
E NOVA 4
Pringles Sabor a Crema y Cebolla
Pringles
E NOVA 4
Rice krispies toasted rice cereal
Kellogg's
D NOVA 4
Apple Jacks
Kellogg's
E NOVA 4
Sweetened multi-grain cereal, winter blast marshmallows
Kellogg's
NOVA 4
Cereal, original
Kellogs
D NOVA 4
Frosted flakes of corn
E NOVA 3
Potato crisps
Pringles
E NOVA 4
Pringles Salt And Vinegar (small)
Pringles
E NOVA 4
Pringles Sabor Original
Pringles
D NOVA 4
Cereal in a cup
D NOVA 4
Kellogg's raisin bran, raisin, bran flake and flaxseed cereal, omega-3 250mg ala
D NOVA 4