Barcode: 20987312
MAÏS
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Épis de maïs, eau, sucre, sel de cuisine, vinaigre d'alcool, acidifiant: acide citrique; curcuma.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Фъстъци с черупка
Alesto
D NOVA 3
tortilla wraps
Tastino
C NOVA 4
Olivenöl
Lidl, Deluxe
B NOVA 2
Coral granola
Lidl,Crowfield
A NOVA 4
Hummus
chef select
B
Protein Pillow Karmelowe
Crownfield
C NOVA 4
Blueberry Conserve
Maribel
NOVA 4
Kritharaki
Eridanous
C NOVA 3
Mix apéritif
Alesto
D NOVA 3
Cashew Nuts Caramel
Deluxe Lidl, Deluxe
E NOVA 4
Gnocchi kluseczki ziemniaczane
Chef Select
C NOVA 3
Chef Select Paella
Lidl
B NOVA 4