Barcode: 21725494
Mais 🌽
by Penny
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Gemüsemais, Wasser, Speisesalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Creamette, oven ready elbows, enriched macaroni product
Creamette, New World Pasta Company
A NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Italica Imports Inc., Italica
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Italica Imports Inc., Italica
B NOVA 2
Tomato and Basil Soup
M&S
B NOVA 3
Large Shells
Creamette, New World Pasta Company
A NOVA 1
Organic Virgin Coconut Oil
E NOVA 2
Orzo
Creamette, New World Pasta Company
A NOVA 1
Classic Olive Oil
Italica Imports Inc., Italica
C NOVA 2
Singapore Style Noodles
By Sainsbury's
C NOVA 3
Tricolor Rotini
Creamette, Nwpc
NOVA 1
Oven ready lasagna
A NOVA 1
Sliced Sourdough Bread
TRADER JOE'S
NOVA 3