Barcode: 3254474010677
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais doux en grains
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de mie moelleux sans gluten
Wiso
A NOVA 4 Eco-Score A
Meisterbäckers Mehrkorn
Schär
B NOVA 4 Eco-Score B
CHIAFRÖ & HAVSSALT
FRIGGS
D NOVA 3 Eco-Score E
Basmati Reis
Gut & Günstig
B NOVA 1 Eco-Score E
Unsweetened Almond Milk
Annie's Orchard
A NOVA 4
Knäckebröd volkoren
Bolletje
A NOVA 4 Eco-Score B
Malabari Special Biryani Rice
Malabari
NOVA 1 Eco-Score E
gevouwen flatbreads naturel
Jumbo
D NOVA 4
Haushaltmehl
M BUDGET, Migros BUDGET
A NOVA 1 Eco-Score A
Udon noodles
Asia Green Garden
B NOVA 4
FUSILLI TRICOLORE
DELHAIZE
B
Multigrain Crispbread
RYVITA
A NOVA 3 Eco-Score B