Barcode: 4068134107596
Mais
by enerbio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
organic
eu organic
vegan
eg öko verordnung
fsc
fsc mix
nl bio 01
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Mais, Wasser, Meersalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Olives vertes farcies aux poivrons rouges
GAEA
NOVA 3
Meet free mince
Henry Denny & Sons
D NOVA 4
farine de blé - T110 complète
biocoop
A NOVA 1
Hjälteroll
IKEA
D NOVA 4
Reese's, spreads, peanut butter chocolate, peanut butter chocolate
Reese's
E NOVA 4
KORVMOJ
Ikea
C NOVA 4
Iste Bjorksmak (ijsthee Met Berkensmaak) Fles 400 ML Koeling
Ikea
C NOVA 4
Pain croustillant au seigle
Ikea
C NOVA 3
Guava Fruit Drink
Fruiticana
NOVA 4
velouté de legumes façon poêlée
liebig
C NOVA 4
Creamy peanut butter
Skippy
D NOVA 4
Graines de chia
Madiabio
A NOVA 1