Barcode: 4334011184555
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 91.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais, Trinkwasser, Speisesalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti
Altmühltaler
A NOVA 1
Hausmacher Eiernudeln
Altmühltaler Teigwaren
A NOVA 3
Gewürzgurken
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
C NOVA 3
Makkaroni
Altmühltaler
A NOVA 3
Haferbällchen Kürbis & Karotte
Vegafit
B NOVA 4
Bioland Saaten Toast
Das Backhaus
B
Knöpfle
Altmühltaler Teigwaren GmbH
NOVA 1
Vollkorntoast
Das Backhaus
B NOVA 4
Dinkel Vollkorntoast
Das Backhaus
C NOVA 3
Quarkkeulchen
Scharnis
B NOVA 3
Grütze - Erdbeer-Rhabarber / Sylter Salatfrische
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug, Zum Dorfkrug Produktions- & Handelsgesellschaft mbH & Co. KG
C NOVA 4
Altländer Apfelgrütze
Zum Dorfkrug
C