Barcode: 4388860003338
Mais
by ja!
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
ohne gentechnik
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Gemüsemais, Wasser, Speisesalz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic traditional bronze cut whole wheat macaroni product, penne rigate
A NOVA 1
Mashed Potatoes
Mrs. Grissom's Select
C NOVA 4
Organic Spaghetti
Justare Vita
A NOVA 1
Organic traditional bronze cut macaroni product
A NOVA 1
Crispy, Sweetened, Whole Wheat & Rice Cereal
Ralston Foods Sales Inc
D NOVA 4
Organic traditional bronze cut macaroni product, conchiglie
A NOVA 1
Organic Farfalle
Justare Vita
A NOVA 1
Olive oil cooking spray
Clover Valley
B NOVA 4
Organic whole wheat macaroni product
A NOVA 1
Organic rigatoni macaroni product
A NOVA 1
Oats & Plenty Apple & Cinnamon
Oats & Plenty
A NOVA 4
Cooking Spray
Naturally
B NOVA 4