Barcode: 5400141352832
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Lentilles brunes, eau, sel affermissant (E509).
Additives
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoned Diced Tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 3
Whole Tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 3
Diced Tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 3
Sauerkraut
Silverfleece
C NOVA 3
Stewed tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 3
Seasoned diced tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 3
Low sodium tomato soup
Prima Qualita
C NOVA 4
Sauerkraut
Silverfleece
B NOVA 3
Tomato Puree
Dei Fratelli
A NOVA 1
Wilton, meringue powder
Wilton, Wilton Industries Inc.
NOVA 4
Saucekraut
Silverfleece
C NOVA 3
Crushed Tomatoes
Dei Fratelli
A NOVA 1