Barcode: 7032069714812
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Mais (83%), vann (16%), salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jordans Country Crisp
Jordans
C NOVA 4 Eco-Score C
Cashewkerne, naturbelassen
Trader Joe's, King's Crown
B NOVA 3 Eco-Score E
Groszek zielony
Jamar
D NOVA 3 Eco-Score B
Salt & Pepper Almonds and Cashews
Snackrite
C Eco-Score E
Chleb żytni 100% bez drożdży
Familijna
B NOVA 3 Eco-Score B
Masa de pizza redonda
Consum
D NOVA 4 Eco-Score B
Salted Peanuts
Go Nuts
C NOVA 3 Eco-Score D
Dinkel Spirelli
Alnatura, Alnatura GmbH
A
100% Orange Juice
Tropicana
C NOVA 1
Vegetarischer Erbsen-Eintopf
Erasco
A NOVA 4 Eco-Score A
Mango
Consum
A NOVA 1 Eco-Score A
1 Beutel Gemüsepfanne Asiatische Art
Freshona, Lidl
A NOVA 3