Barcode: 8010384067935
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.4 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
sweet corn in grains water sugar salt
Related Products in Canned Foods
Spaghetti rings pasta & meatballs in tomato sauce
C NOVA 4
Condensed chicken consomme
R.A.B. Food Group Llc
C NOVA 4
Giovanni's, Goose Pate With Port Wine
Giovanni's Appetizing Food Prod. Inc.
D NOVA 4
Spaghetti rings, pasta in tomato & cheese sauce
C NOVA 4
Luncheon Meat Pork & Chicken
Vitarroz
E NOVA 4
Giovanni's, mushroom pate with marsala wine
Giovanni's
D NOVA 4
Chicken Broth
A NOVA 4
Macaroni With Beef In Tomato Sauce
Pasta Select
C NOVA 4
Giovanni's, Lobster Pate With Cognac
Giovanni's Inc.
D NOVA 3
Condensed chicken noodle soup
Manischewitz
C NOVA 4
Select spaghetti rings in tomato & cheese sauce
C NOVA 4
Matzo Balls In Chicken Broth
Manischewitz
C NOVA 4