Barcode: 4058172485299
Mais-Amaranth Waffeln
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
nl bio 01
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
83,5 % Mais*, 10 % Reis*, 4% Amaranth*, 2% Leinsamen*, 0,5% Meersalz. *aus biologischer Landwirtschaft Kann Spuren von Soja, Milch und Sesam enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farine pâtissière
Warda
A NOVA 1
Tartinade poivrons piquants
la délicieuse
D NOVA 3
Brokkoli
Kaufland
A NOVA 1
Organic sur drive figs
C
Glasnudeln
REWE Beste Wahl
C NOVA 3
Choco Rice Pops
By Sainsbury's
C NOVA 4 Eco-Score D
Tagliatelles
Fiorini
A NOVA 1
8 Petits Pains Précuits Congelés 440g (8x55g environ)
Thiriet
C NOVA 4
Cremoso Coffee Capsule
Gimoka
B
Nudelsuppe Shiitake-Huhngeschmack
Meister Kong
E NOVA 4
Duonos lazdelės su sezamais
Grissini,Biržų duona
D NOVA 3 Eco-Score B
Maple And Toasted Pecan Granola
Just Live A Little
C NOVA 4 Eco-Score D