Barcode: 9002859040313
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 505.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
cornmeal 67.5%, vegetable oil (palm, sunflower), salt, maltodextrin, dextrose, taste enhancer: e621, e627, e631, skimmed milk powder, whey powder, cheese powder 0.3%, aromas, yeast extract, acidity correctors: e508, e327, e296, e270, dye: e160c, antiagglomerant: e551, e551,
Allergens
milk
Additives
e160c
e270
e296
e327
e508
e551
e621
e627
e631
Related Products in Snacks
Cookies zero azúcar
Ecovida
C NOVA 4
Chocolate 60% Cacao
En Línea
C NOVA 4
Barras de Cereal sabor a Chocolate
En Línea
NOVA 4
Braunichoc
NutraBien!
E
Brownie receta original
Nutra Bien
E
Froota Frutilla
ecovida
C NOVA 4
Barra de cereal En Línea Chocolate
Enlinea
NOVA 4
En Línea • Barra de Cereal Con Almendra Y Coco
Enlinea
A NOVA 4
Froota Manzana
Ecovida
C NOVA 4
mini galleta chocolate con chips
Ecovida
C NOVA 4
Barras de Cereal Avellanas
En Línea
NOVA 4
Biscuit Zanahoria
ecovida
C NOVA 4