Barcode: 3254474013777
Maïs Bio extra croquant
by Géant Vert
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fruits et legumes de france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maïs doux en grains biologique sans OGM, eau, sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Deluxe Mixed Nuts - Light Sea Salt
Gold Emblem
D
Fruit punch beverages
Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 4
Organic 100% juice
Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 1
Gold emblem, abound, organic grape juice, from concentrate
Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 1
Gold emblem, 100% juice, cranberry
Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 4
Ruby red grapefruit juice cocktail, ruby red grapefruit
E NOVA 4
Gold emblem, coffee creamer, original
Gold Emblem
C NOVA 4
Gold emblem, juice drink, apple
Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc.
D NOVA 4
Refined Coconut Oil
Gold Emblem
E NOVA 2
Dark Chocolate Pistachios
Well Market
E NOVA 4
Gold emblem, 100% apple juice
Gold Emblem,Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 1
Coffee Creamer, Non-Dairy, Hazelnut
Gold Emblem
E NOVA 4