Barcode: 4104420239388
Mais Chips Paprika
Labels
vegetarian
organic
eu organic
vegan
bio 7 initiative
be bio 02
the vegan society
triman
bio label german
vegan society vegan logo
Categories
Available in
france, germany, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Maismehl* 74 %, Sonnenblumenöl*, Würzzubereitung* (Salz, Paprika*, Knoblauch*, Zwiebel*, Rohrzucker*, Koriander*, Chili*, Bockshornklee*, Liebstöckelwurzel*) *aus biologischer Landwirtschaft. Kann Spuren von Soja enthalten.
Related Products in Snacks
Biscuits citron orange douce
Arthur et Marguerite
E NOVA 4
Chocolat noir 66%
Malakoff
E NOVA 4
Chocolat grands crus
Malakoff
E NOVA 4
Carré Delice Grands Crus
Malakoff
E NOVA 4
Mix Cake Sucré
DIÉTÉLICE
NOVA 3
Biscuits cranberries raisins
Arthur et Marguerite
E NOVA 3
Biscuits sucrés nature au beurre
Arthur et Marguerite
E NOVA 3
Carré délice grand crus chocolat noir 72%
Malakoff
E NOVA 4
Biscuits sucrés miel et épices
Marguerite en Bourgogne
E NOVA 3
Biscuits sucrés citron gingembre
Arthur et Marguerite, Nutriane
E NOVA 4
Biscuits sucrés pomme au beurre
Arthur et Marguerite
E NOVA 3
Chocolat noir 72% Venezuela
Malakoff
E NOVA 4