Barcode: 5400113615316
Maïs crispy
by Delhaize
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Mais doux 83,82%, eau, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rigatoni Rigate
Fiorelli
A NOVA 1
Soja vanille naturelle
Les Prés d'Ariège
B NOVA 3
Lucky Me! Instant Noodle Soup Chicken Chilimansi Flavor
Lucky Me!
E NOVA 4
classic hummus with cocktail baku flatbreads
C NOVA 3 Eco-Score B
Pumpernickel
Rewe,ja!
A NOVA 3
Japanese Style Peanuts
Makana
D NOVA 4
Cookie Crisp
NESTLE
D NOVA 4
Bio-Kimchi - Mild
Nur Nur Natur,Completeorganics
C NOVA 3
Strawberry Vanilla Chex
General Mills
D NOVA 4 Eco-Score E
Azeite de oliva extravirgem
Carrefour Classic
B Eco-Score E
Apfel Karotte & Kurbis
Pure by Sophus Choice
B
Snack Size Tortillas
La Banderita
B NOVA 4