Barcode: 6111069000499
Maïs doux
by Mido
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
made in europe
Categories
Available in
france, martinique, morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Maïs doux en grains sans OGM, EAU, sucre, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Doce verduras
Knorr
NOVA 4
Lentilles
El Hostal
B NOVA 3
Torres El Silencio Arbequina
Torres
B NOVA 2
Bifrutas Pacífico Zero
Pascual
D NOVA 4
Figaro, spanish olive oil
Figaro
C NOVA 2
Pois chiches
El Hostal
B NOVA 3
Vivesoy Avena
Pascual, ViveSoy
C NOVA 4
Figaro Olive Oil
DEOLEO,Figaro
B NOVA 2
Bifrutas tropical zero
Pascual
C NOVA 4
Bi Frutas Zero
pascual
D NOVA 4
Amido de milho
Maizena,Unilever
C NOVA 2
Sopa de pollo
Knorr
NOVA 4