Barcode: 3049770110110
Mais doux Laroche
by Laroche
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 76.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 10.9 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais doux en grains sans OGM, eau, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rigatini
Felicetti
A NOVA 1
Peanut Brittle Bites
Munch
E NOVA 4
Corn flakes
sunshine cereals
D NOVA 3
Handcrafted jam
D NOVA 4
Orange Beverage
Florida Fruit Juices Inc.
E NOVA 4
Scuppernong jelly
D NOVA 4
Peanut M&M’s
M&M's
E NOVA 4
Handcrafted jelly
D NOVA 4
Sunflower Oil
Colorado Mills Llc In Lamar
C NOVA 2
Goody's, Snacks, Vannila Blueberry
Entertainment Production House Inc.
C NOVA 3
Garlic & Herb Seasonings
Spice islands
D NOVA 2
Reggiano And Garlic Twists
Sainsbury's Taste the Difference
NOVA 3