Barcode: 3227291082882
Maïs épis
by Lunor
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Maïs doux, sel, antioxydant: E330
Allergens
fish
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Like Beef Strips
Like Meat
A NOVA 4
Bio Walnuss Öl
Allgäuer Ölmühle
B
Fruchtix Erdbeer-Rhabarber
Fruchtix
C NOVA 4
Quinoa (gepufft)
Kaufland
NOVA 1
Veganes Aromatic-Hack
Grün Gold
C NOVA 3
Bio Bratöl
Allgäuer Ölmühle e.K.
C NOVA 2
Fettuccine Slim
Kanjok
A NOVA 1
Like Schnitzel
Like Meat
B NOVA 4
Golden Curry
Every
NOVA 3
Seitan Rostbratwurst
Grüngold
C NOVA 3
BioOlivenöl Italien
Allgäuer Öhlmühle
B NOVA 2
Seitan Salsiccia
Grün Gold
A NOVA 3