Barcode: 3254474014361
Maïs extra tendre
by Géant Vert
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
fruits et legumes de france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 19.1 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais doux en grains sans OGM, eau, sucre, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple Cinnamon Rice Crisps
Quaker
D NOVA 4
Quaker Instant Oatmeal Cinnamon Roll (10 - 1.51 Ounce) 15.1 Ounce 10 Pack Paper Box
D NOVA 4
Quaker Instant Grits Butter 1.48 Ounce Plastic Cup
D NOVA 4
Mother's bumpers cocoa 9.5z/12
E NOVA 4
Quaker Lower Sugar Instant Oatmeal Apples & Cinnamon (10 - 1.09 Oz) 10.9 Ounce 10 Pack Packets
Quaker
C NOVA 4
Quaker Select Starts Weight Control Banana Bread (8 - 1.58 Ounce) 12.64 Ounce 8 Pack Paper Box
C NOVA 4
Lower Sugar Maple & Brown Sugar Instant Oatmeal
Quaker
D NOVA 4
Mother's Bumpers Peanut Butter Crunchy Corn Cereal 12.3 Ounce Box
Mother's
E NOVA 3
Quaker Dinosaur Eggs Brown Sugar Instant Oatmeal
Quaker
D NOVA 4
Mother's barley regular 11z
A
Quaker, weight control instant oatmeal, maple & brown sugar, maple & brown sugar
C NOVA 4
Quaker Select Starts High Fiber Cinnamon Swirl Instant Oatmeal (8-1.58 Oz) 12.6 Ounce 8 Count Paper Box
C NOVA 4