Barcode: 8412805999540
Maïs Grillé Salés
by Plis Plas
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
made in spain
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 74.1 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Maïs, huile de tournesol, et sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mighty Mite
Three Threes (333)
E NOVA 4
Single Origin Black Tea 50 Bags
Nerada
Chinese Egg Noodles Thick
Jade Phoenix
B NOVA 3
Kaffir lime leaves
Valcom
NOVA 3
Pitted dates
Trident
D NOVA 3
whole grain noodles
WOKKA
A NOVA 4
Vermicelli Bean Thread
Double Phoenix
C
Dill Pickles
Eskal
D NOVA 4
Riz thaï
B NOVA 1
chinese egg noodle
Jade Phoenix
B NOVA 3
Double Phoenix Vermicelli Green Bean
vermicelli
C NOVA 3
Udon Noodles
Obento
B NOVA 4