Barcode: 3276650124138
Maïs grillés salés
by PROFRUIT
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
verified
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 445.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Maïs, huile végétale de palme, sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knorr Bouillon de Légumes 15 Tablettes 150g
Knorr
C NOVA 4
Vegan saté kipstuckjes
De vegetarische slager
A NOVA 4
Asia Noodles - Vegetable Taste
Knorr
NOVA 4
Velouté aux 9 légumes
Knorr
C NOVA 3
Paprika tomaten soep
Unox
C NOVA 3
Penne Épinard
Knorr
A NOVA 1
Mouline légumes variés
Knorr
C NOVA 4
Bouillon legumes
Knorr
B NOVA 3
Soupe Avengers Tomate
Knorr
B NOVA 4
Purè di patate con latte
Pfanni
NOVA 4
Douceurs de legumes du soleil
Knorr
B NOVA 3
Knorr Soupe Liquide Douceur de Légumes du Soleil 1L
Knorr
B NOVA 3