Barcode: 3083681034646
Maïs Jeunes grains
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
fruits et legumes de france
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Maïs doux en grains sans OGM, eau, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peanut Butter Crunch
Fleischer, Selbst gemacht, The Wholesome Bar, Uberti
A NOVA 4
Sable Seedless Black Grapes
Sainsbury’s Taste the difference, Taste the difference, Sainsbury's
A NOVA 1
Baked beans
Sainsbury's
A NOVA 4
PINK LADY APPLES
Sainsburys
A NOVA 1
SO Organic Dates
Sainsbury's SO Organic
NOVA 1
SO Organic Figs
Sainsbury's
D NOVA 1
Baby plum tomatoes
By sainsbury's,Plum
A NOVA 1
EASY PEELERS
Sainsbury's, By sainsbury's
NOVA 1
Panipuri
Panchvati
C NOVA 3
2 Garlic Baguettes
D NOVA 4
Mediterranean Falafel Bowl
ReBuilt Meals
Italian Stuffed Peppers
ReBuilt Meals